פרופ' חגי

15 בדצמבר 2007 נכנסה לניתוח שגרתי ו''רזתה'' 15 קילו / אהוד אמיר

» מאמרים וקטעי עיתונות

צעירה הגיעה לביה''ח 'קפלן' ולאחר ניתוח קצר הוסר מגופה גידול של 40 ס''מ


פרופ' חגי בניתוח קייסרי בבי"ח קפלו. צילום: רונן אורבך

גידול נדיר בגודל של 40 ס''מ הוצא בשבוע שעבר ע''י פרופ' ציון חגי, מנהל מחלקת נשים ויולדות בבית החולים 'קפלן' מגופה של אישה בשנות השלושים לחייה. האישה אמרה מייד לאחר הניתוח: ''עיניהם של הרופאים רמזו שמדובר באירוע יוצא דופן. יצאתי מהניתוח פחות 15 קילו ממשקל גופי''

האישה, רווקה, הגיעה לבית החולים 'קפלן' ברחובות לאחר שרופאה אלטרנטיבית אמרה לה שהיא חשה שלאישה נוזלים מיותרים בבטן. ''הייתי אצל מספר רופאים שהחליטו לא לשלוח אותי לבדיקות, עד שהגעתי לפרופ' ציון חגי, מנהל מחלקת נשים ויולדות בבית החולים 'קפלן''', מתארת האישה. ''מכאן התהליך היה מדהים במהירותו ואיכותו. פרופ' חגי אמר מייד שמשהו נראה לו לא טבעי ושלח אותי ל c.t. הממצאים בבדיקה העלו אחד לאחד את האבחון הראשוני של פרופ' חגי. התגלה גידול ששכן בגופי למעלה משנה, שמימדיו היו מעל 40 ס''מ'', היא מספרת.

פרופ' ציון חגי, מנהל מחלקת נשים, תאר את המקרה כנדיר בישראל ובעולם על רקע העובדה שנשאבו 15 ליטר נוזלים מתוך גוש ענק דרך חתך של סנטימטר בדופן הבטן. ''היא נראתה כאישה בהריון. מייד בתום הבדיקה היו לנו מספר אידניקציות לכך שהממצא שפיר, ולכן נקטנו בגישה זעיר פולשנית עם חתכים קטנים בדופן הבטן בגודל של סנטימטר אחד בלבד'', מתאר פרופ' חגי. ''לאחר שאיבת הנוזלים האישה הפחיתה בתוך 30 דקות כ- 15 קילו ממשקלה. חשוב לציין כי פוריותה לא נפגעה והשחלות נשארו שלמות''.

סקירת הספרות הרפואית בעולם מלמדת על מקרה אחד בלבד בארה''ב של הוצאת גידול בנפח זהה בשיטה זעיר פולשנית, שמשמעותה היא החלמה מהירה עם מינימום פגיעה מבחינה קוסמטית.

האישה סיפרה בהתרגשות רבה כי הגילוי המהיר של הגוש והניתוח להוצאתו היו מהירים והתוצאות היו מדהימות. ''ראיתי את עיניהם של הרופאים בחדר הניתוח והבנתי שמה שאבחנו אצלי הוא דבר של רואים כל יום במחוזותינו'', היא מספרת. ''אבל הייתי רגועה, כי אמרו לי שאפשר לסמוך על הצוות הרפואי ובתוכו על פרופ' חגי, וכך עשיתי. זה פשוט לא יאמן להיכנס לניתוח ולצאת ממנו 15 קילוגרם פחות. אצטרך להתרגל למשקל החדש...''

 

מתוך פורטל local רחובות.